Modelové portfolio VCM Global Opportunities a hedgeový fond VCM Global Macro

06.10.2011 13:10

K 1. září bylo založeno modelové portfolio VCM Global Opportunities, které se skládá z investic do akcií, komodit a měn (dlouhé i krátké pozice s možností pákového efektu). Portfolio by mělo sloužit jako benchmark pro agresivní portfolia klientů a téměř stoprocentně kopíruje mé vlastní investiční portfolio. Konkrétní složení portfolia nebude veřejnou informací, veřejně bude znám pouze podíl investičních nástrojů z jednotlivých investičních oblastí. Složení portfolia je k dispozici klientům pod smlouvou zdarma, uvažuji i o možnosti prodeje složení portfolia za zvýhodněnou cenu pro třetí osoby. 

Aktuálně v "testovacím" provozu je hedgeový fond s názvem VCM Global Macro, který investuje po celém světě do různých investičních nástrojů. V případě úspěšného testovacího provozu půjde o nový produkt, který budou moci využít stávající klienti. Tento produkt také případně umožní příchod nových klientů, který aktuálně není možný.

O modelovém portfoliu i hedgeovém fondu budu zanedlouho informovat podrobněji, vývoj obou instrumentů bude možné sledovat zde.